Ayni paytda Toshkent shahri “Oʻzekspomarkazi”da bo‘lib o‘tayotgan “Automotive Industry Tashkent 2025” xalqaro ko‘rgazmasida dunyoning yetakchi kompaniyalari bilan B2B uchrashuvlar tashkil etilib, qo‘shma loyihalarni amalga oshirish, ilg‘or texnologiyalarni jalb etish va investitsiya yo‘nalishida keng qamrovli muzokaralar olib borilmoqda.
Shu jarayonda “Kelajak metallari texnoparki” loyihasi ham xalqaro hamkorlarda qiziqish uyg’otdi. B2B uchrashuvlarda  xorijiy kompaniyalarni texnopark ishlab chiqarish maydonlariga jalb etish masalasi alohida muhokama qilindi.
Ushbu nufuzli ko‘rgazmada ishtirok etish, nafaqat istiqbolli sheriklarni topish va yangi hamkorlik imkoniyatlarini aniqlash, balki texnoparkning xalqaro maydondagi o‘rnini mustahkamlash, global sanoat integratsiyasida faol ishtirokini ta’minlashga xizmat qilmoqda.

B2B meetings: International interest in the Technopark is growing
Currently, at the "Automotive Industry Tashkent 2025" international exhibition taking place at the "Uzexpocenter" in Tashkent, B2B meetings with leading global companies are being organized, and large-scale negotiations are underway to implement joint projects and attract advanced technologies and investments.
During this process, the "Future Metals Technopark" project has also garnered interest among international partners. At the B2B meetings, the matter of attracting foreign companies to the technopark's production facilities was discussed separately.
Participation in this prestigious exhibition serves not only to find promising partners and identify new opportunities for cooperation but also to strengthen the technopark's position in the international arena and ensure its active involvement in global industrial integration.