Ayni paytda Toshkent shahri “Oʻzekspomarkazi”da bo‘lib o‘tayotgan “Automotive Industry Tashkent 2025” xalqaro ko‘rgazmasida dunyoning yetakchi kompaniyalari bilan B2B uchrashuvlar tashkil etilib, qo‘shma loyihalarni amalga oshirish, ilg‘or texnologiyalarni jalb etish va investitsiya yo‘nalishida keng qamrovli muzokaralar olib borilmoqda.
Shu jarayonda “Kelajak metallari texnoparki” loyihasi ham xalqaro hamkorlarda qiziqish uyg’otdi. B2B uchrashuvlarda  xorijiy kompaniyalarni texnopark ishlab chiqarish maydonlariga jalb etish masalasi alohida muhokama qilindi.
Ushbu nufuzli ko‘rgazmada ishtirok etish, nafaqat istiqbolli sheriklarni topish va yangi hamkorlik imkoniyatlarini aniqlash, balki texnoparkning xalqaro maydondagi o‘rnini mustahkamlash, global sanoat integratsiyasida faol ishtirokini ta’minlashga xizmat qilmoqda.

B2B-встречи: растет международный интерес к Технопарку
В настоящее время на международной выставке "Automotive Industry Tashkent 2025"? проходящей в "Узэкспоцентре" Ташкента организуются B2B-встречи с ведущими мировыми компаниями, проводятся широкомасштабные переговоры по реализации совместных проектов, привлечению передовых технологий и инвестиций.
В ходе этого процесса проект "Технопарк металлов будущего" также вызвал интерес у международных партнеров. На B2B-встречах отдельно обсуждался вопрос привлечения иностранных компаний на производственные площадки технопарка.
Участие в этой престижной выставке служит не только поиску перспективных партнеров и выявлению новых возможностей сотрудничества, но и укреплению позиций технопарка на международной арене, обеспечению его активного участия в глобальной промышленной интеграции.