Koreya Respublikasining O’zbekistondagi elchixonasining delegatsiyasi "O'zTMK"AJda!
Bugun Nodir metallar va qattiq qotishmalar ishlab chiqarish zavodiga Koreya Respublikasining O’zbekistondagi elchixonasining delegatsiyasi tashrif buyurdi. Dastlab Koreya Respublikasining O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi boshchiligidagi delegatsiya vakillari “O’zTMK”AJda ishlab chiqariladigan mahsulotlar bilan tanishtirildi.
Shundan so’ng, Koreya Respublikasining O‘zbekistondagi favqulodda va muxtor elchisi Von Do Yon hamda “O’zbekiston texnologik metallar kombinati”AJ boshqaruv raisi Farhod Abdullayev, mas’ullar, soha vakillari ishtirokida muzokaralar olib borildi. Unda Koreya bilan hamkorlikda istiqbolli loyihalarga sarmoya kiritish, metallurgiya, nanotexnologiyalar va yangi materiallar sohasidagi ilg’or tajribalarni o’rganish, texnologik metallarni yetkazib berish, ilmiy-tadqiqot va konchilik faoliyati sohasida kadrlar tayyorlash masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida delegatsiya vakillari O’zbek-Koreya metallar markazida ham bo’lib, u yerdagi mavjud zamonaviy texnikalar bilan tanishishdi.

Делегация посольства Республики Корея в Узбекистане на ОАО "UzTMK"!
Сегодня делегация посольства Республики Корея в Узбекистане посетила завод по производству редких металлов и твердых сплавов. Сначала делегация, возглавляемая чрезвычайным и полномочным послом Республики Корея в Узбекистане, ознакомилась с продукцией, производимой на ОАО «О’zTMK».
Затем в ходе переговоров с участием чрезвычайного и полномочного посла Республики Корея в Узбекистане Вон До Ёна, председателя правления ОАО «Узбекистанский технологический металлургический комбинат» Фархода Абдуллаева, ответственных лиц и представителей отрасли были обсуждены вопросы инвестирования в перспективные проекты в рамках сотрудничества с Кореей, изучения передового опыта в области металлургии, нанотехнологий и новых материалов, поставки технологических металлов, а также подготовки кадров в области научных исследований и горнодобывающей деятельности.
По итогам встречи делегация посетила Узбеко-Корейский центр металлов и ознакомилась с современным оборудованием, представленным на нем.