TMK va SGS Markaziy Osiyoda nano-tadqiqotlar uchun yangi bosqichni boshlaydi
Bugun Toshkent xalqaro investitsiya forumining muhim voqealaridan biri – TMK va Shveysariyaning SGS kompaniyasi o‘rtasida Anglashuv memorandumi imzolandi.
Hamkorlikda ko'zlangan asosiy maqsad TMK tomonidan tashkil etilayotgan Markaziy nano-analitik laboratoriyani SGS bilan hamkorlikda tizimli yo‘lga qo‘yishdir.
Xususan, hamkorlik quyidagi yo‘nalishlarni o‘z ichiga oladi:
🔘 Laboratoriyada zamonaviy menejment tizimini joriy etish;
🔘 Yuqori malakali laboratoriya mutaxassislarini tayyorlash;
🔘 Ilg‘or dasturiy ta’minotlarni joriy qilish;
🔘 Laboratoriyaning xalqaro akkreditatsiyasini ta’minlash.
TMK — yetarlicha ambitsiyali va yirik kompaniya, umid qilamanki, yaqin kelajakda u jahon bozorida tanilgan brendga aylanadi. SGS va TMK o‘rtasida memorandum imzolanishi ilmiy-tadqiqot sohasida yangi bosqichga chiqishga imkon beradi, - deydi SGS kompaniyasining biznesni rivojlantirish bo‘yicha menejeri Valeriy Kim.
Tomonlar o'rtasida oldin ham uchrashuvlar tashkil etilgan va kritik minerallar konlarini o‘zlashtirish, geologiya-qidiruv va loyihalashtirish ishlari hamda TMK Oliy maktabi bilan ilmiy-amaliy hamkorlik bo‘yicha kelishuvlarga erishilgan.

ТМК и SGS начинают новый этап нано-исследований в Центральной Азии
Сегодня произошло одно из важных событий Ташкентского международного инвестиционного форума - подписание Меморандума о взаимопонимании между ТМК и швейцарской компанией SGS.
Основной целью сотрудничества является системная организация работы Центральной нано-аналитической лаборатории, создаваемой ТМК, в партнерстве с SGS.
В частности, сотрудничество включает в себя следующие направления:
🔘 Внедрение современной системы менеджмента в лаборатории;
🔘 Подготовка высококвалифицированных лабораторных специалистов;
🔘 Внедрение передового программного обеспечения;
🔘 Обеспечение международной аккредитации лаборатории.
"ТМК - достаточно амбициозная и крупная компания, надеюсь, что в ближайшем будущем она станет брендом, известным на мировом рынке. Подписание меморандума между SGS и ТМК позволит выйти на новый уровень в сфере научных исследований," - говорит менеджер по развитию бизнеса компании SGS Валерий Ким.
Между сторонами ранее уже проводились встречи и были достигнуты договоренности об освоении месторождений критических минералов, геологоразведочных и проектных работах, а также о научно-практическом сотрудничестве с Высшей школой ТМК.