O‘zTMK Huate bilan laboratoriya bosqichiga o‘tdi
O‘zTMK delegatsiyasining Xitoyga safari davom etmoqda. Kecha O‘zTMK vakillari Weifang shahrida joylashgan Huate magnit separator ishlab chiqarish zavodida bo‘lib, ish jarayonlari bilan tanishdi.
Shundan so‘ng, Shandong Huate Magnet Technology kompaniyasi bilan Angren va Yangi Angren issiqlik elektr stansiyalarining texnogen chiqindilari (kul-shlak)ni qayta ishlash bo‘yicha muzokara olib borildi.
Uchrashuv chog‘ida kul-shlakdan olingan namunalar Huate kompaniyasiga taqdim etildi va ulardan kerakli metallarni ajratib olishga qaratilgan dastlabki laboratoriya ishlari boshlandi.
Ma'lumot uchun, Huate magnit ajratish texnologiyalari va uskunalari ishlab chiqarishga ixtisoslashgan yetakchi xalqaro kompaniyalardan biri bo‘lib, mahsulotlarini 30 dan ortiq davlatlarga eksport qiladi hamda dunyo bo‘ylab 20 000 dan ortiq mijozlarga xizmat ko‘rsatadi.

УзТМК перешел к лабораторной стадии с Huate
Визит делегации УзТМК в Китай продолжается. Вчера представители УзТМК посетили завод по производству магнитных сепараторов Huate, расположенный в городе Вэйфан, и ознакомились с производственными процессами.
После этого были проведены переговоры с компанией Shandong Huate Magnet Technology по переработке техногенных отходов (золошлаковых отходов) Ангренской и Ново-Ангренской ТЭС.
В ходе встречи образцы золошлаковых отходов были переданы компании Huate, и начались предварительные лабораторные работы, направленные на извлечение из них необходимых металлов.
Справочно: Huate является одной из ведущих международных компаний, специализирующихся на разработке технологий и производстве оборудования для магнитной сепарации, экспортируя свою продукцию в более чем 30 стран и обслуживая свыше 20 000 клиентов по всему миру.