⚡️Ilm-fan va sanoat uchrashuvi: O‘zTMK – TKTI forumida
Bugun O‘zTMK Toshkent kimyo-texnologiya institutida o‘tkazilgan "Tarmoq-korxona-oliygoh" zanjiri nomli korxona rahbarlari forumida ishtirok etdi.
Forumda:
➡️Institut va ishlab chiqarish korxonalari o‘rtasida hamkorlikni mustahkamlash;
➡️Ilmiy-tadqiqot ishlarida hamkorlik masalalari muhokamasi;
➡️Institutdagi ilmiy-tadqiqot natijalarini ishlab chiqarishga joriy qilish;
➡️“Dual ta’lim tizimi”da muhandis kadrlar tayyorlashni yo‘lga qo‘yish kabi masalalar ko‘rib chiqildi.
Ahamiyatli tomoni, institut rektori, professor Botir Usmonov O‘zTMK faoliyatiga alohida qiziqish ko‘rsatib, kelgusidagi hamkorlik loyihalariga tayyorligini bildirdi.
Shuningdek, forum doirasida mahsulotlar ko‘rgazmasi ham tashkil qilinib, O‘zTMK stendi talabalar va ilmiy tadqiqotchilarning alohida qiziqishlariga sabab bo‘ldi.

Встреча науки и промышленности: на форуме УзТМК — ТХТИ
Сегодня УзТМК принял участие в форуме руководителей предприятий "Сеть-предприятие-высшее учебное заведение," прошедшем в Ташкентском химико-технологическом институте.
На форуме:
➡️Укрепление сотрудничества между институтом и производственными предприятиями;
➡️Обсуждение вопросов сотрудничества в научно-исследовательской работе;
➡️Внедрение результатов научных исследований в Институте в производство;
➡️Рассмотрены такие вопросы, как налаживание подготовки инженерных кадров в "Системе дуального образования"
Важно отметить, что ректор института, профессор Ботир Усманов проявил особый интерес к деятельности УзТМК и выразил готовность к будущим совместным проектам.
Также в рамках форума была организована выставка продукции, стенд УзТМК вызвал особый интерес у студентов и научных исследователей.