Koreyaning KORAM va KITECH ilmiy institutlari hamda TMK hamkorligida Incheon shahrida o‘tkazilgan ODA Koreya–O‘zbekiston nodir metallar markazi dasturi boshqaruvi bo‘yicha 4-Xalqaro Kengash yig‘ilishi har ikki davlat olimlari va mutaxassislari uchun sohadagi dolzarb masalalarni muhokama qilish maydonini yaratdi.
Yig‘ilish davomida TMK vakillari  markazning modernizatsiyasi, yangi R&D Park haqida va tajriba-sinov infratuzilmasini yaratish bo‘yicha taqdimot o‘tkazdilar.
Shuningdek, O‘zbekiston delegatsiyasi KTC, KITECH va KORAM tashkilotlarining ODA boshqaruvi bo‘yicha yig‘ilishlarida ishtirok etib, kelgusidagi hamkorlik mexanizmlarini muhokama qildilar.
ODA dasturi doirasida 2023–2025-yillar davomida Koreya–O‘zbekiston nodir metallar markazi 21 turdagi laboratoriya va yarim sanoat uskunalari yetkazib berilishi rejalashtirilgan.
Hozirda uskunalarni yetkazib berishning 3-bosqichi yo‘lga qo‘yilgan bo‘lib, yetkazib berish 2025-yil noyabr oyidan boshlanishi rejalashtirilgan.

Делегация ТМК в Корее: сотрудничество вышло на новый этап
4-е заседание Международного совета по управлению программой Корейско-Узбекского центра редких металлов ODA, проведенное в Инчхоне совместно с корейскими научными институтами KORAM и KITECH, а также ТМК, создало площадку для обсуждения актуальных вопросов в этой области учеными и специалистами обеих стран.
В ходе встречи представители ТМК провели презентацию о модернизации центра, новом R&D Park и создании опытно-экспериментальной инфраструктуры.
Делегация Узбекистана также приняла участие в заседаниях KTC, KITECH и KORAM по управлению ODA и обсудила механизмы дальнейшего сотрудничества.
В рамках программы ODA в течение 2023-2025 годов планируется поставка 21 вида лабораторного и полупромышленного оборудования для Корейско-Узбекского центра редких металлов.
В настоящее время начат 3-й этап поставки оборудования, и поставки планируется начать в ноябре 2025 года.