InnoWeek–2025: TMK innovatsiyalar markazida!
“InnoWeek–2025” doirasida bo‘lib o‘tgan “Startaplarni qo‘llab-quvvatlash ekotizimini rivojlantirish: muammolar va imkoniyatlar” mavzusidagi panel sessiyada asosiy spiker sifatida TMK Boshqaruv raisining ilm-fan va rivojlanish bo‘yicha o‘rinbosari Amir Abidov ishtirok etdi.
Unda startaplarni korporatsiyalarga integratsiya qilishdagi muammoli masalalar ko‘rib chiqildi. Startap va korporatsiyalarda boshqaruv farqlari, hujjatlashtirish va strategik yo‘nalishlarga yondashuvlar, venchur moliyalashtirish turlari muhokama qilindi.
Amir Abidov oʻz taqdimotida TMK tomonidan barpo etilayotgan R&D ekotizim, R&D park va texnoparklar, nano analitik laboratoriya, O‘zbek-Koreys nodir metallar markazi, Texnologik metallar oliy maktabi haqida batafsil ma’lumot berdi.
Shuningdek, TMK tomonidan startap korxonalar uchun beriladigan imtiyozlar va imkoniyatlar, korporativ aksellerator, inkubator, korporativ venchur moliyalashtirish, olimlarga SCI (Science Citation Index) nashrlarida chop etilgan maqolalari uchun beriladigan mukofotlarga toʻxtalib oʻtdi.
Xalqaro innovatsiyalar haftaligining eng muhim voqealari va qaynoq jarayonlarni biz bilan birga kuzatib boring!

InnoWeek-2025: TMK at the Center of Innovation!
The Deputy Chairman of the Board of TMK for Science and Development, Amir Abidov, was the keynote speaker at the panel session "Development of the Startup Support Ecosystem: Challenges and Opportunities," held as part of "InnoWeek-2025."
The session addressed challenging issues related to integrating startups into corporations. Discussions covered differences in managing startups versus corporations, approaches to documentation and strategic directions, and types of venture financing.
In his presentation, Amir Abidov provided detailed information about the R&D ecosystem being created by TMK, including R&D parks and technoparks, the nanoanalytical laboratory, the Uzbek-Korean Center for Rare Metals, and the Higher School of Technological Metals.
He also highlighted the benefits and opportunities TMK offers to startup enterprises, including a corporate accelerator, incubator, corporate venture financing, as well as awards given to scientists for articles published in SCI (Science Citation Index) journals.
Stay tuned for the most important events and exciting developments of International Innovation Week with us!