InnoWeek–2025: TMK innovatsiyalar markazida!
“InnoWeek–2025” doirasida bo‘lib o‘tgan “Startaplarni qo‘llab-quvvatlash ekotizimini rivojlantirish: muammolar va imkoniyatlar” mavzusidagi panel sessiyada asosiy spiker sifatida TMK Boshqaruv raisining ilm-fan va rivojlanish bo‘yicha o‘rinbosari Amir Abidov ishtirok etdi.
Unda startaplarni korporatsiyalarga integratsiya qilishdagi muammoli masalalar ko‘rib chiqildi. Startap va korporatsiyalarda boshqaruv farqlari, hujjatlashtirish va strategik yo‘nalishlarga yondashuvlar, venchur moliyalashtirish turlari muhokama qilindi.
Amir Abidov oʻz taqdimotida TMK tomonidan barpo etilayotgan R&D ekotizim, R&D park va texnoparklar, nano analitik laboratoriya, O‘zbek-Koreys nodir metallar markazi, Texnologik metallar oliy maktabi haqida batafsil ma’lumot berdi.
Shuningdek, TMK tomonidan startap korxonalar uchun beriladigan imtiyozlar va imkoniyatlar, korporativ aksellerator, inkubator, korporativ venchur moliyalashtirish, olimlarga SCI (Science Citation Index) nashrlarida chop etilgan maqolalari uchun beriladigan mukofotlarga toʻxtalib oʻtdi.
Xalqaro innovatsiyalar haftaligining eng muhim voqealari va qaynoq jarayonlarni biz bilan birga kuzatib boring!

InnoWeek-2025: ТМК в центре инноваций!
В качестве основного спикера на панельной сессии "Развитие экосистемы поддержки стартапов: проблемы и возможности," прошедшей в рамках "InnoWeek-2025," выступил заместитель председателя правления ТМК по науке и развитию Амир Абидов.
На сессии были рассмотрены проблемные вопросы интеграции стартапов в корпорации. Обсуждались различия в управлении стартапами и корпорациями, подходы к документированию и стратегическим направлениям, виды венчурного финансирования.
В своей презентации Амир Абидов подробно рассказал о создаваемой ТМК экосистеме R&D, R&D парках и технопарках, наноаналитической лаборатории, Узбекско-Корейском центре редких металлов, Высшей школе технологических металлов.
Он также осветил льготы и возможности, предоставляемые ТМК для стартап-предприятий, корпоративный акселератор, инкубатор, корпоративное венчурное финансирование, а также награды, присуждаемые ученым за статьи, опубликованные в изданиях SCI (Science Citation Index).
Следите за самыми важными событиями и горячими процессами Международной недели инноваций вместе с нами!