O’zTMKning yoshlar uchun tayyorlagan maxsus sovg’asi nima edi?
Gap shundaki, O’zbekiston texnologik metallar kombinati va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamkorligida “Kelajak muhandislari” festivali o’tkazilib, kuni kecha tadbir yakuniga yetdi. Tadbir yakunida 4 nafar g‘olibga O’zTMK tomonidan ularning orzusidagi sovg’a topshirildi. U sovg’a esa… “EXPO-2025” xalqaro ko‘rgazmasida ishtirok etish uchun Yaponiyaga yo‘llanma!
G’oliblar “Art engineering”, muhandislik ishlanmalari, shuningdek, 3D modellashtirish, “Drone racing” musobaqalarida ishtirok etgan eng kuchli yoshlar va jamoalar orasidan saralab olindi. Bu yoshlar endi Osakada bo‘lib o‘tadigan yirik ko‘rgazmada o‘z g‘oyalari, loyihalari va ilmiy ishlanmalari bilan xalqaro maydonda ishtirok etish imkoniga ega bo‘lishadi.
O‘zTMK iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlashda davom etadi. Yoshlarga omad tilaymiz. Yuksalish sari dadil qadamlar tashlashda davom eting!

Какой специальный подарок подготовил УзТМК для молодежи?
Дело в том, что Узбекский технологический металлургический комбинат совместно с Министерством высшего образования, науки и инноваций провел фестиваль "Инженеры будущего," который завершился вчера. По окончании мероприятия 4 победителям были вручены подарки их мечты от УзТМК. А этот подарок... Путевка в Японию для участия в международной выставке "ЭКСПО-2025"!
Победители были отобраны из числа сильнейших молодых людей и команд, участвовавших в конкурсах "Art engineering," инженерных разработок, а также 3D-моделирования и "Drone racing". Эти молодые люди теперь получат возможность представить свои идеи, проекты и научные разработки на международной арене на крупной выставке, которая пройдет в Осаке.
УзТМК продолжит поддерживать талантливую молодежь. Желаем удачи молодым людям. Продолжайте смело шагать к вершинам!