O’zTMKning yoshlar uchun tayyorlagan maxsus sovg’asi nima edi?
Gap shundaki, O’zbekiston texnologik metallar kombinati va Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamkorligida “Kelajak muhandislari” festivali o’tkazilib, kuni kecha tadbir yakuniga yetdi. Tadbir yakunida 4 nafar g‘olibga O’zTMK tomonidan ularning orzusidagi sovg’a topshirildi. U sovg’a esa… “EXPO-2025” xalqaro ko‘rgazmasida ishtirok etish uchun Yaponiyaga yo‘llanma!
G’oliblar “Art engineering”, muhandislik ishlanmalari, shuningdek, 3D modellashtirish, “Drone racing” musobaqalarida ishtirok etgan eng kuchli yoshlar va jamoalar orasidan saralab olindi. Bu yoshlar endi Osakada bo‘lib o‘tadigan yirik ko‘rgazmada o‘z g‘oyalari, loyihalari va ilmiy ishlanmalari bilan xalqaro maydonda ishtirok etish imkoniga ega bo‘lishadi.
O‘zTMK iqtidorli yoshlarni qo‘llab-quvvatlashda davom etadi. Yoshlarga omad tilaymiz. Yuksalish sari dadil qadamlar tashlashda davom eting!

What special gift has UzTMK prepared for young people?
The Uzbekistan Technological Metalls Complex, in collaboration with the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, held the "Engineers of the Future" festival, which concluded yesterday. At the end of the event, 4 winners received their dream gifts from UzTMK. And this gift... A trip to Japan to participate in the international exhibition "EXPO-2025"!
The winners were selected from among the strongest young individuals and teams who participated in the "Art Engineering" contest, engineering development competition, as well as 3D modeling and "Drone Racing" challenges.
These young people will now have the opportunity to present their ideas, projects, and scientific developments on the international stage at a major exhibition to be held in Osaka.
UzTMK will continue to support talented youth. We wish these young people good luck. Keep boldly marching towards the heights!