Chexiyaning Brno shahrida o‘tkazilayotgan 66-Xalqaro sanoat yarmarkasida TMK stendi bugun ham sanoat diplomatiyasi markazi bo'lib turibdi.
Delegatsiyamiz 10 dan ortiq yetakchi kompaniyalar bilan uchrashuvlar o‘tkazdi, ulardan eng muhimlari:
Ovako AB (Shvetsiya) bilan molibden asosidagi mahsulotlarni yetkazib berish bo‘yicha;
Pafana S.A. (Chexiya) bilan volfram karbidi mahsulotlarini eksport qilish bo‘yicha;
Datron AG (Germaniya) bilan volfram prutok mahsulotlari eksporti bo'yicha;
Nastroje (Chexiya) bilan volfram kukuni yetkazib berish bo‘yicha muhokamalar o'tkazib, dastlabki kelishuvlarga erishdik.
Shuningdek, Avstriyaning EST Tools Austria, Chexiyaning  Walter, Hydrap, Lac, Yaponiyaning UASJ Trading Czech kompaniyalari bilan ham samarali uchrashuvlar o'tkazib, hamkorlik masalalarini muhokama qildik.
Ko‘rgazmada Chexiya Savdo va sanoat vaziri Lukash Vlchek stendimizga tashrif buyurib, TMK faoliyatiga katta qiziqish bildirdi va yuqori baholadi.
Biz TMK jamoasi MSV-2025 yarmarkasida O‘zbekistonning kritik minerallar zanjirini xalqaro sanoat tarmog‘iga integratsiya qilish yo'lida muhim qadamlarni tashlamoqdamiz.

MSV-2025: горячие дискуссии продолжаются на стенде ТМК
Стенд ТМК на 66-й Международной промышленной ярмарке, проходящей в чешском городе Брно, и сегодня остается центром промышленной дипломатии.
Наша делегация провела встречи с более чем 10 ведущими компаниями, наиболее важными из которых являются:
С Ovako AB (Швеция) по поставкам продукции на основе молибдена;
С Pafana S.A. (Чехия) по экспорту продукции из карбида вольфрама;
С Datron AG (Германия) по экспорту вольфрамовых прутков;
С Nastroje (Чехия) провели переговоры о поставках вольфрамового порошка и достигли предварительных соглашений.
Также мы провели продуктивные встречи и обсудили вопросы сотрудничества с такими компаниями, как EST Tools Austria (Австрия), Walter, Hydrap, Lac (Чехия) и UASJ Trading Czech (Япония).
На выставке министр торговли и промышленности Чехии Лукаш Влчек посетил наш стенд, проявил большой интерес и дал высокую оценку деятельности ТМК.
Мы, команда ТМК, делаем важные шаги на пути интеграции цепочки критических минералов Узбекистана в международную промышленную сеть на ярмарке MSV-2025.