Chexiyaning Brno shahrida o‘tkazilayotgan 66-Xalqaro sanoat yarmarkasida TMK stendi bugun ham sanoat diplomatiyasi markazi bo'lib turibdi.
Delegatsiyamiz 10 dan ortiq yetakchi kompaniyalar bilan uchrashuvlar o‘tkazdi, ulardan eng muhimlari:
Ovako AB (Shvetsiya) bilan molibden asosidagi mahsulotlarni yetkazib berish bo‘yicha;
Pafana S.A. (Chexiya) bilan volfram karbidi mahsulotlarini eksport qilish bo‘yicha;
Datron AG (Germaniya) bilan volfram prutok mahsulotlari eksporti bo'yicha;
Nastroje (Chexiya) bilan volfram kukuni yetkazib berish bo‘yicha muhokamalar o'tkazib, dastlabki kelishuvlarga erishdik.
Shuningdek, Avstriyaning EST Tools Austria, Chexiyaning  Walter, Hydrap, Lac, Yaponiyaning UASJ Trading Czech kompaniyalari bilan ham samarali uchrashuvlar o'tkazib, hamkorlik masalalarini muhokama qildik.
Ko‘rgazmada Chexiya Savdo va sanoat vaziri Lukash Vlchek stendimizga tashrif buyurib, TMK faoliyatiga katta qiziqish bildirdi va yuqori baholadi.
Biz TMK jamoasi MSV-2025 yarmarkasida O‘zbekistonning kritik minerallar zanjirini xalqaro sanoat tarmog‘iga integratsiya qilish yo'lida muhim qadamlarni tashlamoqdamiz.

MSV-2025: Hot discussions continue at the TMK stand
The TMK stand at the 66th International Industrial Fair, held in Brno, Czech Republic, remains a center of industrial diplomacy today.
Our delegation held meetings with more than 10 leading companies, the most important of which are:
With Ovako AB (Sweden) for the supply of molybdenum-based products;
With Pafana S.A. (Czech Republic) for the export of tungsten carbide products;
With Datron AG (Germany) for the export of tungsten rods;
With Nastroje (Czech Republic), negotiations were held on the supply of tungsten powder and preliminary agreements were reached.
We also held productive meetings and discussed cooperation with companies such as EST Tools Austria (Austria), Walter, Hydrap, Lac (Czech Republic), and UASJ Trading Czech (Japan).
At the exhibition, the Czech Minister of Trade and Industry, Lukáš Vlček, visited our stand, showed great interest, and highly commended TMK's activities.
We, the TMK team, are taking important steps towards integrating Uzbekistan's critical mineral supply chain into the international industrial network at the MSV-2025 fair.