Yangi strategik hamkorlik yoʻlida
OʻzTMK va dunyoning yetakchi konsalting kompaniyalaridan biri Boston Consulting Group vakillari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.  Unda BCG tomonidan "Sanoat uchun muhim minerallar ishlab chiqarish hajmini kengaytirish strategiyasi" taqdim etildi.
Strategiya Oʻzbekistonda muhim minerallar ishlab chiqarishni 5 bosqichli reja asosida yoʻlga qoʻyish va sohani tizimli rivojlantirishni maqsad qilgan. Uchrashuvda mazkur strategiyaning samaradorligi va istiqbollari o‘rganib chiqilib, kelgusidagi hamkorlik masalalari bo'yicha fikr-mulohazalar bildirildi.
Ma’lumot uchun, BCG jahonning eng yirik strategik konsalting tashkilotlaridan biri bo‘lib, dunyo bo‘ylab yetakchi kompaniyalarga strategik maslahatchi sifatida xizmat koʻrsatadi.

На пути к новому стратегическому партнерству
Состоялась встреча представителей УзКТМ и одной из ведущих мировых консалтинговых компаний Boston Consulting Group.  На ней BCG представила "Стратегию расширения объемов производства важных для промышленности минералов."
Стратегия нацелена на организацию производства важных минералов в Узбекистане на основе 5-этапного плана и системное развитие отрасли. В ходе встречи были изучены эффективность и перспективы данной стратегии, а также высказаны мнения по вопросам дальнейшего сотрудничества.
Справочно: BCG является одной из крупнейших в мире организаций стратегического консалтинга, которая выступает в качестве стратегического консультанта для ведущих компаний по всему миру.