PDAC 2025: Xalqaro hamkorlik va OʻzTMK
PDAC 2025 xalqaro anjumanining ilk kunidayoq OʻzTMK stendi xorijiy hamkorlar e’tiborini tortdi. Bugungi kunda kritik metallar global miqyosda tobora dolzarb ahamiyat kasb etayotganini inobatga olsak, ushbu jarayonda OʻzTMKning roli beqiyos.
Kombinat ushbu anjumanda sanoat uchun muhim bo‘lgan minerallar xomashyo bazasini shakllantirish, o‘zlashtirish hamda ilmiy-tadqiqot ishlarini rivojlantirish yo‘nalishida xorijiy kompaniyalar bilan hamkorlik o‘rnatish bo‘yicha muzokaralar olib bormoqda.
Shuningdek, sohadagi ilg‘or texnologiyalarni joriy etish va yangi loyihalar uchun investitsiyalar jalb qilish yuzasidan ham qator uchrashuvlar tashkil etildi.
Anjumanning dastlabki kunlari OʻzTMK uchun samarali boshlandi. Oldinda yana muhim muzokaralar, istiqbolli kelishuvlar va yangi hamkorlik loyihalari kutilmoqda. Bizni kuzatib boring!

PDAC 2025: Международное сотрудничество и УзКТМ
В первый же день международной конференции PDAC 2025 стенд УзКТМ привлек внимание зарубежных партнеров. Учитывая, что сегодня критические металлы приобретают все большую актуальность в глобальном масштабе, роль УзКТМ в этом процессе неоценима.
На данном форуме комбинат ведет переговоры с зарубежными компаниями по установлению сотрудничества в направлении формирования и освоения сырьевой базы важных для промышленности минералов, а также развития научно-исследовательских работ.
Кроме того, был организован ряд встреч по внедрению передовых технологий в отрасли и привлечению инвестиций для новых проектов.
Первые дни конференции начались продуктивно для УзКТМ. Впереди ожидаются еще важные переговоры, перспективные соглашения и новые проекты сотрудничества. Следите за нашими новостями!