Milliy sanoat zanjiri kelajagini TMK bilan hamkorlikda yarating
14–15 may kunlari Toshkent viloyati Ohangaron shahrida mamlakatimiz sanoat salohiyati, ishlab chiqarish kooperatsiyasi hamda tog‘-kon va metallurgiya tarmoqlari rivojiga bag‘ishlangan “Milliy sanoat zanjiri” ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati (TMK) ushbu ko‘rgazmada o‘z stendi bilan ishtirok etib:
“Kon–Metall–Bozor” tamoyiliga asoslangan to‘liq integratsiyalashgan sanoat zanjiri;
yuqori qo'shilgan qiymatga ega mahsulotlari;
ilm-fan, innovatsiya va texnologiyalarga yo‘naltirilgan TMK R&D Parki faoliyati;
istiqbolli investitsiya loyihalarini namoyish etadi.
Shuningdek, ko'rgazma davomida TMK sanoat kooperatsiyasi, investitsiyalarni jalb qilish, texnologiyalar transferi, ilm-fan va ta’lim integratsiyasi, muhandislik, ishlab chiqarish va servis xizmatlari kabi yo‘nalishlar bo‘yicha hamkorlik imkoniyatlarini taqdim etadi.
Sanoat korxonalari, investorlar, ilmiy markazlar, oliy ta’lim muassasalari hamda biznes vakillarini kelajak loyihalari bilan TMK stendida kutib qolamiz.

Создавайте будущее национальной промышленной цепочки вместе с ТМК
14–15 мая в городе Ахангаран Ташкентской области состоится выставка «Национальная промышленная цепочка», посвящённая промышленному потенциалу, производственной кооперации и развитию горно-металлургической отрасли страны.
Узбекский комбинат технологических металлов (ТМК) примет участие в выставке со своим стендом, где представит:
полностью интегрированную промышленную цепочку, основанную на принципе «Руда — Металл — Рынок»;
продукцию с высокой добавленной стоимостью;
деятельность R&D-парка ТМК, ориентированного на науку, инновации и технологии;
перспективные инвестиционные проекты.
В рамках выставки ТМК также представит возможности для сотрудничества по таким направлениям, как промышленная кооперация, привлечение инвестиций, трансфер технологий, интеграция науки и образования, инжиниринг, производственные и сервисные услуги.
Приглашаем представителей промышленных предприятий, инвесторов, научных центров, высших учебных заведений и бизнеса посетить стенд ТМК и обсудить проекты будущего.