ТМК va Xitoyning sanoat gigantlari: Uchrashuvlar davom etmoqda
Mazkur kompaniya sementlangan karbid uskunalar hamda konchilik sanoati uchun ilg‘or burg‘ilash va qazish jihozlarini ishlab chiqarish bo‘yicha Xitoyning eng yirik ishlab chiqarish markazlaridan biri hisoblanadi.
Tashrif davomida TMK vakillari korxonaning zamonaviy ishlab chiqarish quvvatlari, ilg‘or texnologiyalari va yuqori sifat standartlariga asoslangan mahsulotlari bilan yaqindan tanishdi.
Shuningdek, tomonlar konchilik uskunalarini O‘zbekistonda mahalliylashtirish hamda qo‘shma ishlab chiqarishni yo‘lga qo‘yish masalalarini atroflicha muhokama qildilar.
Tashrif tafsilotlarini kuzatib boring va biz bilan Xitoyning yangi sanoat markazlariga sayohat qilishda davom eting.

ТМК и промышленные гиганты Китая: встречи продолжаются
Делегация Узбекского комбината технологических металлов продолжает рабочий визит в Китае. Сегодня представители комбината посетили компанию Luoyang Golden Egret Geotools Co., Ltd., расположенную в городе Лоян.
Эта компания является одним из крупнейших производственных центров Китая по выпуску оборудования из цементированного карбида, а также современного бурового и добычного оборудования для горнодобывающей промышленности.
В ходе визита делегация ТМК ознакомилась с передовыми технологиями, современными производственными мощностями и высококачественной продукцией предприятия.
Стороны также обсудили перспективы локализации производства горнодобывающего оборудования в Узбекистане и организации совместных производственных площадок.