TMK Yevropa moliyaviy sahnasida!
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati va Germaniyaning yirik moliya giganti – Landesbank Baden-Württemberg (LBBW) o‘rtasida muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muzokaralar chog‘ida ikki tomonlama investitsiya hamkorligini kengaytirish, yirik sanoat loyihalarini moliyalashtirish va Yevropa uskunalarini xarid qilish uchun innovatsion moliyaviy mexanizmlar yuzasidan atroflicha fikr almashildi.
LBBW O‘zbekistondagi vakolatxonasi rahbari Aziz Inomxo‘djayev bankning TMK bilan uzoq muddatli va barqaror hamkorlikka tayyor ekanini alohida ta’kidladi.
Uchrashuv yakunida tomonlar kelgusida ustuvor sanoat loyihalarini bosqichma-bosqich amalga oshirish orqali tizimli hamkorlikni yo‘lga qo‘yish borasida kelishib oldilar.
LBBW bilan hamkorlik TMK uchun kritik minerallar va yuqori texnologiyali uskunalar sohasida yangi imkoniyatlar yaratadi.

ТМК на европейской финансовой арене!
Состоялась важная встреча между Узбекским комбинатом технологических металлов и крупным финансовым гигантом Германии - Landesbank Baden-Württemberg (LBBW).
В ходе переговоров состоялся обстоятельный обмен мнениями по вопросам расширения двустороннего инвестиционного сотрудничества, инновационных финансовых механизмов для финансирования крупных промышленных проектов и приобретения европейского оборудования.
Глава представительства LBBW в Узбекистане Азиз Иномходжаев особо подчеркнул готовность банка к долгосрочному и устойчивому сотрудничеству с ТМК.
По итогам встречи стороны договорились о налаживании системного сотрудничества путем поэтапной реализации приоритетных промышленных проектов в будущем.
Сотрудничество с LBBW открывает новые возможности для ТМК в области критически важных минералов и высокотехнологичного оборудования.