TMK yangi global hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘ymoqda
Chexiyada o‘tkazilayotgan MSV 2025 xalqaro sanoat yarmarkasining ikkinchi kunida ham TMK jamoasi faol ishtirok etib, yangi global hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘ymoqda.
Muhim muzokaralardan biri Slovakiyaning "Faren Technology" kompaniyasi bilan bo‘lib o‘tdi. Unda kompaniya vakillari TMKning volfram karbidi mahsulotlariga katta qiziqish bildirdi va biz tijorat takliflarini almashish hamda keyingi bosqichda hamkorlikni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha kelishuvga erishdik.
Ko‘rgazma doirasida tashkil etilgan “Business Day of Central Asia” forumida TMK Boshqaruv raisi maslahatchisi Haqqi Boz so‘zga chiqib, TMKning faoliyati va loyihalari haqida taqdimot o‘tkazdi. Bu chiqish forum ishtirokchilari tomonidan qizg'in qabul qilindi.
Bundan tashqari, ikkinchi kunning o‘zida 30 dan ortiq xalqaro kompaniyalar bilan uchrashuvlar o‘tkazdik. Ular orasida Jeol GmbH (Germaniya), Nippon Electric Glass Co., Ltd (Yaponiya), Bruderer AG (Shveysariya), TRUMPF Praha (Chexiya), Rösler Oberflächentechnik GmbH (Germaniya), Misumi-Europe (Germaniya) kabi global sanoat yetakchilari mavjud.
Shuningdek, Chexiya Sanoat va savdo vazirligi Tashqi iqtisodiy siyosat departamenti direktori Martin Pospishil ham stendimizga tashrif buyurib, TMK faoliyatiga va mahsulotlarimizga katta qiziqish bildirdi. O‘zbekistonning sanoat salohiyatini e’tirof etdi.

TMK налаживает новые глобальные партнёрские связи
Во второй день Международной промышленной ярмарки MSV 2025, проходящей в Чехии, команда TMK активно участвует в мероприятиях и продолжает налаживать новые глобальные партнёрские отношения.
Одним из ключевых переговоров стала встреча со словацкой компанией Faren Technology. Представители компании выразили высокий интерес к продукции TMK, в частности к изделиям из вольфрамового карбида. Стороны договорились об обмене коммерческими предложениями и о развитии сотрудничества на следующем этапе.
В рамках ярмарки состоялся форум “Business Day of Central Asia”, на котором советник Председателя Правления TMK Хаккы Боз выступил с презентацией о деятельности компании и её проектах. Выступление вызвало большой интерес у участников форума.
Кроме того, во второй день было проведено более 30 встреч с международными компаниями, среди которых такие мировые лидеры, как Jeol GmbH (Германия), Nippon Electric Glass Co., Ltd (Япония), Bruderer AG (Швейцария), TRUMPF Praha (Чехия), Rösler Oberflächentechnik GmbH (Германия), Misumi-Europe (Германия).
Также директор Департамента внешнеэкономической политики Министерства промышленности и торговли Чехии Мартин Поспишил посетил наш стенд, проявив большой интерес к деятельности TMK и нашей продукции, отметив высокий промышленный потенциал Узбекистана.