TMK yangi global hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘ymoqda
Chexiyada o‘tkazilayotgan MSV 2025 xalqaro sanoat yarmarkasining ikkinchi kunida ham TMK jamoasi faol ishtirok etib, yangi global hamkorlik aloqalarini yo‘lga qo‘ymoqda.
Muhim muzokaralardan biri Slovakiyaning "Faren Technology" kompaniyasi bilan bo‘lib o‘tdi. Unda kompaniya vakillari TMKning volfram karbidi mahsulotlariga katta qiziqish bildirdi va biz tijorat takliflarini almashish hamda keyingi bosqichda hamkorlikni yo‘lga qo‘yish bo‘yicha kelishuvga erishdik.
Ko‘rgazma doirasida tashkil etilgan “Business Day of Central Asia” forumida TMK Boshqaruv raisi maslahatchisi Haqqi Boz so‘zga chiqib, TMKning faoliyati va loyihalari haqida taqdimot o‘tkazdi. Bu chiqish forum ishtirokchilari tomonidan qizg'in qabul qilindi.
Bundan tashqari, ikkinchi kunning o‘zida 30 dan ortiq xalqaro kompaniyalar bilan uchrashuvlar o‘tkazdik. Ular orasida Jeol GmbH (Germaniya), Nippon Electric Glass Co., Ltd (Yaponiya), Bruderer AG (Shveysariya), TRUMPF Praha (Chexiya), Rösler Oberflächentechnik GmbH (Germaniya), Misumi-Europe (Germaniya) kabi global sanoat yetakchilari mavjud.
Shuningdek, Chexiya Sanoat va savdo vazirligi Tashqi iqtisodiy siyosat departamenti direktori Martin Pospishil ham stendimizga tashrif buyurib, TMK faoliyatiga va mahsulotlarimizga katta qiziqish bildirdi. O‘zbekistonning sanoat salohiyatini e’tirof etdi.

TMK expands its global partnerships
On the second day of the MSV 2025 International Industrial Fair in Brno, Czech Republic, the TMK team actively participated in key meetings, establishing new and promising global partnerships.
One of the most important negotiations took place with Faren Technology (Slovakia). The company representatives expressed strong interest in TMK’s tungsten carbide products, and both sides agreed to exchange commercial proposals and advance towards the next stage of cooperation.
During the exhibition, the “Business Day of Central Asia” forum was held, where Haqqi Boz, Advisor to the Chairman of the Board of TMK, delivered a presentation about TMK’s activities and ongoing projects. His presentation received great interest and positive feedback from the participants.
In addition, more than 30 bilateral meetings were conducted with international companies, including global industry leaders such as Jeol GmbH (Germany), Nippon Electric Glass Co., Ltd (Japan), Bruderer AG (Switzerland), TRUMPF Praha (Czech Republic), Rösler Oberflächentechnik GmbH (Germany), and Misumi-Europe (Germany).
Furthermore, Mr. Martin Pospíšil, Director of the Department of External Economic Policy at the Ministry of Industry and Trade of the Czech Republic, visited our stand. He expressed keen interest in TMK’s activities and products, and highly appreciated Uzbekistan’s growing industrial potential.