TMK — kritik minerallar boʻyicha Markaziy Osiyoda yangi lider!
Toshkentda bo‘lib o‘tgan “Oʻzbekiston va Markaziy Osiyo tog‘-kon sanoati 2025” IV xalqaro kongressi va ko‘rgazmasi muvaffaqiyatli yakunlandi. Kongress davomida global sanoat yetakchilari, xalqaro kompaniyalar, hukumat vakillari va investorlar mintaqamizning tog'-kon sanoati bo‘yicha yangi kun tartibini muhokama qildilar.
Kongress doirasida spikerlarimiz tomonidan TMKning ilmiy, texnologik va sanoat salohiyati boy taqdimotlar orqali namoyish etildi. Mamlakatimizning kritik minerallar bo‘yicha yangi industrial modeli, TMK Hub konsepsiyasi, “Kelajak metallari texnoparki” loyihasi global ekspertlar tomonidan yuqori baholandi.
Ko‘rgazma doirasida TMKning texnogen chiqindilarni qayta ishlash va “green mining” tamoyillarini joriy etish bo‘yicha ilg‘or tajribasi xalqaro miqyosda e'tirof etilib "Qayta ishlab chiqarish 2.0” nominatsiyasida tantanali ravishda taqdirlandi.
TMK — O‘zbekistonning kelajak metallarini shakllantirayotgan kompaniya. Global islohotlar davrida TMK bilan birga bo‘ling!

ТМК — новый лидер в Центральной Азии по критическим минералам!
В Ташкенте успешно завершились IV Международный конгресс и выставка "Горнодобывающая промышленность Узбекистана и Центральной Азии 2025." В ходе конгресса мировые лидеры промышленности, представители международных компаний, правительства и инвесторы обсудили новую повестку дня в горнодобывающей отрасли нашего региона.
В рамках Конгресса наши спикеры продемонстрировали богатый научный, технологический и промышленный потенциал ТМК посредством содержательных презентаций. Новая индустриальная модель критических минералов нашей страны, концепция ТМК Hub, проект "Технопарк металлов будущего" получили высокую оценку международных экспертов.
В рамках выставки передовой опыт ТМК по переработке техногенных отходов и внедрению принципов "зеленой добычи" был признан на международном уровне и торжественно награжден в номинации "Переработка 2.0."