TMK — kritik minerallar boʻyicha Markaziy Osiyoda yangi lider!
Toshkentda bo‘lib o‘tgan “Oʻzbekiston va Markaziy Osiyo tog‘-kon sanoati 2025” IV xalqaro kongressi va ko‘rgazmasi muvaffaqiyatli yakunlandi. Kongress davomida global sanoat yetakchilari, xalqaro kompaniyalar, hukumat vakillari va investorlar mintaqamizning tog'-kon sanoati bo‘yicha yangi kun tartibini muhokama qildilar.
Kongress doirasida spikerlarimiz tomonidan TMKning ilmiy, texnologik va sanoat salohiyati boy taqdimotlar orqali namoyish etildi. Mamlakatimizning kritik minerallar bo‘yicha yangi industrial modeli, TMK Hub konsepsiyasi, “Kelajak metallari texnoparki” loyihasi global ekspertlar tomonidan yuqori baholandi.
Ko‘rgazma doirasida TMKning texnogen chiqindilarni qayta ishlash va “green mining” tamoyillarini joriy etish bo‘yicha ilg‘or tajribasi xalqaro miqyosda e'tirof etilib "Qayta ishlab chiqarish 2.0” nominatsiyasida tantanali ravishda taqdirlandi.
TMK — O‘zbekistonning kelajak metallarini shakllantirayotgan kompaniya. Global islohotlar davrida TMK bilan birga bo‘ling!

TMK is the new leader in Central Asia for critical minerals!
The IV International Congress and Exhibition "Mining Industry of Uzbekistan and Central Asia 2025" successfully concluded in Tashkent. During the congress, global industry leaders, representatives of international companies, governments, and investors discussed the new agenda for the mining sector in our region.
As part of the Congress, our speakers demonstrated TMK's rich scientific, technological, and industrial potential through substantive presentations. The new industrial model for our country's critical minerals, the TMK Hub concept, and the "Metals of the Future Technopark" project received high praise from international experts.
At the exhibition, TMK's advanced experience in processing industrial waste and implementing "green mining" principles was internationally recognized and ceremoniously awarded in the "Processing 2.0" category.
TMK is a company shaping the metals of Uzbekistan's future. Stand with TMK in this era of global reforms!