TMK o‘zbek salohiyatini Koreya kapitali bilan birlashtirmoqda
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati va Korea Development Bankning O‘zbekistondagi vakolatxonasi "KDB Bank Uzbekistan" o‘rtasida loyihalarni moliyalashtirish bo‘yicha o‘zaro anglashuv memorandumi imzolandi.
Ushbu hujjat:
TMKning zamonaviy, eksportga yo‘naltirilgan loyihalarini moliyaviy qo‘llab-quvvatlash;
xalqaro moliya institutlari bilan hamkorlikni mustahkamlash;
Koreya bilan hamkorlikni yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.
KDB Bank bugungi kunda Osiyo va global miqyosda o‘zining mustahkam pozitsiyasiga ega bo‘lib, yuqori kredit reytinglari, boy tajribasi va xalqaro ishonch bilan ajralib turadi.
Shu jihatdan ushbu hamkorlik TMK uchun strategik barqarorlik, yuqori texnologiyalar va global investitsion ishonch chorrahasida tuzilgan kelishuvdir.

A memorandum of understanding on project financing was signed between the Uzbek Technological Metals Complex and the subsidiary of Korea Development Bank in Uzbekistan, "KDB Bank Uzbekistan."
This document serves to:
provide financial support for modern, export-oriented projects of TMK;
strengthen cooperation with international financial institutions;
further develop cooperation with Korea.
KDB Bank currently holds a strong position in Asia and worldwide, distinguished by its high credit ratings, extensive experience, and international trust.
In this context, this cooperation represents for TMK an agreement reached at the intersection of strategic sustainability, high technologies, and global investment confidence.