TMK o‘zbek salohiyatini Koreya kapitali bilan birlashtirmoqda
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati va Korea Development Bankning O‘zbekistondagi vakolatxonasi "KDB Bank Uzbekistan" o‘rtasida loyihalarni moliyalashtirish bo‘yicha o‘zaro anglashuv memorandumi imzolandi.
Ushbu hujjat:
TMKning zamonaviy, eksportga yo‘naltirilgan loyihalarini moliyaviy qo‘llab-quvvatlash;
xalqaro moliya institutlari bilan hamkorlikni mustahkamlash;
Koreya bilan hamkorlikni yanada rivojlantirishga xizmat qiladi.
KDB Bank bugungi kunda Osiyo va global miqyosda o‘zining mustahkam pozitsiyasiga ega bo‘lib, yuqori kredit reytinglari, boy tajribasi va xalqaro ishonch bilan ajralib turadi.
Shu jihatdan ushbu hamkorlik TMK uchun strategik barqarorlik, yuqori texnologiyalar va global investitsion ishonch chorrahasida tuzilgan kelishuvdir.

ТМК объединяет узбекский потенциал с корейским капиталом
Меморандум о взаимопонимании по финансированию проектов подписан между Узбекским комбинатом технологических металлов и представительством Korea Development Bank в Узбекистане "KDB Bank Uzbekistan."
Этот документ служит для:
финансовой поддержки современных, экспортоориентированных проектов ТМК;
укрепления сотрудничества с международными финансовыми институтами;
дальнейшего развития сотрудничества с Кореей.
KDB Bank сегодня занимает прочные позиции в Азии и во всем мире, отличаясь высокими кредитными рейтингами, богатым опытом и международным доверием.
В этом отношении данное сотрудничество является для ТМК соглашением, заключенным на перекрестке стратегической устойчивости, высоких технологий и глобального инвестиционного доверия.