TMK xalqaro darajadagi 3 ta komplayens sertifikatiga ega bo‘ldi!
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati faoliyatida xalqaro komplayens standartlarini joriy etish yo‘lida muhim qadam tashladi.
TMKda ISO 37001 — “Korrupsiyaga qarshi kurashish menejmenti” va Markaziy Osiyoda birinchilardan bo'lib ISO 37301 — “Komplayens menejmenti” xalqaro standartlari amaliyotga tatbiq etildi.
Tantanali marosimda CERT International xalqaro sertifikatlash tashkilotining bosh auditori Riad Ibragimov ushbu yo‘nalishlarda 3 ta xalqaro sertifikatni TMK Boshqaruv raisi Farhod Abdullayevga topshirdi.
Bu yutuq TMKning halollik va shaffoflik tamoyillariga asoslangan boshqaruv tizimini yaratishda, korrupsiyaga qarshi kurashishda va ilg‘or xalqaro tajribalarni tatbiq etishda yetakchilardan biri ekanini ko‘rsatadi.
Eng asosiysi, mazkur sertifikatlar TMKni xalqaro maydonda ishonchli va barqaror hamkor sifatida namoyon etib, hamkorlar va investorlarning ishonchini yanada mustahkamlaydi.

TMK received 3 international certificates of compliance!
The Uzbekistan Technological Metals Complex has taken an important step towards implementing international compliance standards in its operations.
TMK has implemented the international standards ISO 37001 - "Anti-Corruption Management System" and, as one of the first in Central Asia, ISO 37301 - "Compliance Management Systems."
At the ceremony, the chief auditor of the international certification organization CERT International, Riad Ibragimov, presented TMK Chairman Farhod Abdullayev with 3 international certificates in these areas.
This achievement demonstrates that TMK is one of the leaders in creating a management system based on the principles of honesty and transparency, in combating corruption, and in implementing best international practices.
Most importantly, these certificates represent TMK as a reliable and stable partner in the international arena, further strengthening the trust of partners and investors.