TMK xalqaro darajadagi 3 ta komplayens sertifikatiga ega bo‘ldi!
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati faoliyatida xalqaro komplayens standartlarini joriy etish yo‘lida muhim qadam tashladi.
TMKda ISO 37001 — “Korrupsiyaga qarshi kurashish menejmenti” va Markaziy Osiyoda birinchilardan bo'lib ISO 37301 — “Komplayens menejmenti” xalqaro standartlari amaliyotga tatbiq etildi.
Tantanali marosimda CERT International xalqaro sertifikatlash tashkilotining bosh auditori Riad Ibragimov ushbu yo‘nalishlarda 3 ta xalqaro sertifikatni TMK Boshqaruv raisi Farhod Abdullayevga topshirdi.
Bu yutuq TMKning halollik va shaffoflik tamoyillariga asoslangan boshqaruv tizimini yaratishda, korrupsiyaga qarshi kurashishda va ilg‘or xalqaro tajribalarni tatbiq etishda yetakchilardan biri ekanini ko‘rsatadi.
Eng asosiysi, mazkur sertifikatlar TMKni xalqaro maydonda ishonchli va barqaror hamkor sifatida namoyon etib, hamkorlar va investorlarning ishonchini yanada mustahkamlaydi.

ТМК получил 3 сертификата соответствия международного уровня!
Узбекский комбинат технологических металлов сделал важный шаг на пути внедрения международных стандартов комплаенса в свою деятельность.
В ТМК внедрены международные стандарты ISO 37001 - "Менеджмент противодействия коррупции" и, одним из первых в Центральной Азии, ISO 37301 - "Системы управления соответствием."
На торжественной церемонии главный аудитор международной организации по сертификации CERT International Риад Ибрагимов вручил председателю правления ТМК Фарходу Абдуллаеву 3 международных сертификата по этим направлениям.
Это достижение показывает, что ТМК является одним из лидеров в создании системы управления, основанной на принципах честности и прозрачности, в борьбе с коррупцией и во внедрении передового международного опыта.
Самое главное, эти сертификаты представляют ТМК как надежного и стабильного партнера на международной арене, еще больше укрепляя доверие партнеров и инвесторов.