O‘zTMK va Turin politexnika universiteti mustahkam hamkorlik sari
O‘zTMK va Toshkent shahridagi Turin politexnika universiteti o‘rtasida muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Unda tomonlar o‘zaro hamkorlikni yo‘lga qo‘yish, memorandum imzolash, birgalikda ilmiy-amaliy konferensiyalar tashkil etish, ko‘rgazmalarda ishtirok etish hamda professional kadrlar tayyorlash masalalarini muhokama qildilar.
Uchrashuvdan so'ng O‘zTMK vakillari universitetning zamonaviy laboratoriya va ilmiy markazida bo'lib, amaliy jarayonlar bilan yaqindan tanishdilar.
O'zTMK va TTPU hamkorligi sanoat va ta’lim integratsiyasini rivojlantirish, innovatsion tadqiqotlar olib borish hamda yangi avlod mutaxassislarini tayyorlashga xizmat qiladi.

UzTMC and Turin Polytechnic University on the path to strong collaboration
An important meeting took place between UzTMC and Turin Polytechnic University in Tashkent. The parties discussed establishing mutual cooperation, signing a memorandum, organizing joint scientific and practical conferences, participating in exhibitions, and training professional personnel.
Following the meeting, UzTMC representatives visited the university's state-of-the-art laboratory and scientific center, where they gained in-depth familiarity with practical processes.
The cooperation between UzTMC and TPU contributes to the development of industry-education integration, conducting innovative research, and training a new generation of specialists.