O‘zTMK va Jahon banki hamkorlik masalalarini muhokama qildi
O‘zTMK hamda Jahon banki vakillari o‘rtasida geologiya sohasidagi hamkorlik masalasida onlayn videokonferensiya bo‘lib o‘tdi. Unda Jahon bankining katta kon sanoati mutaxassisi Remi Pellon va konchilik hamda geologiya bo‘yicha bank maslahatchisi Fransisko Iguaada ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida O‘zTMK tomonidan volfram, litiy, grafit, titan, nikel, xrom, kobalt, germaniy va vanadiy bo‘yicha amalga oshirilayotgan 8 ta yirik loyiha taqdimoti o‘tkazildi.
Taqdimot Jahon banki vakillarida katta qiziqish uyg‘otib, ular O‘zTMK faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida kombinatga tashrif rejalashtirishlarini bildirdilar.

UzTMC and the World Bank Discuss Cooperation
An online videoconference was held between representatives of UzTMC and the World Bank on cooperation in the field of geology. It was attended by the World Bank's senior mining specialist Rémy Pellon and the bank's mining and geology consultant Francisco Iguada.
During the meeting, a presentation was given on 8 large projects implemented by UzTMC involving tungsten, lithium, graphite, titanium, nickel, chromium, cobalt, germanium, and vanadium.
The presentation generated significant interest among the World Bank representatives, who stated that they plan to visit the plant to familiarize themselves with UzTMC's activities.