O‘zTMK va Jahon banki hamkorlik masalalarini muhokama qildi
O‘zTMK hamda Jahon banki vakillari o‘rtasida geologiya sohasidagi hamkorlik masalasida onlayn videokonferensiya bo‘lib o‘tdi. Unda Jahon bankining katta kon sanoati mutaxassisi Remi Pellon va konchilik hamda geologiya bo‘yicha bank maslahatchisi Fransisko Iguaada ishtirok etdilar.
Uchrashuv davomida O‘zTMK tomonidan volfram, litiy, grafit, titan, nikel, xrom, kobalt, germaniy va vanadiy bo‘yicha amalga oshirilayotgan 8 ta yirik loyiha taqdimoti o‘tkazildi.
Taqdimot Jahon banki vakillarida katta qiziqish uyg‘otib, ular O‘zTMK faoliyati bilan yaqindan tanishish maqsadida kombinatga tashrif rejalashtirishlarini bildirdilar.

УзКТМ и Всемирный банк обсудили вопросы сотрудничества
Прошла онлайн-видеоконференция между представителями УзКТМ и Всемирного банка по вопросам сотрудничества в сфере геологии. В нем приняли участие крупный специалист мирового банка по горному делу Реми Пеллон и консультант банка по горному делу и геологии Франсиско Игуада.
В ходе встречи состоялась презентация 8 крупных проектов, реализуемых УзKТМ по вольфраму, литию, графиту, титану, никелю, хрому, кобальту, германию и ванадию.
Презентация вызвала большой интерес у представителей Всемирного банка, которые сообщили, что планируют посетить комбинат для ознакомления с деятельностью УзКТМ.