O’zTMK “MINEX Qozog‘iston-2025” forumida!
Ayni paytda Qozog‘istonning poytaxti Ostona shahrida "Xalqaro “MINEX Qozog‘iston-2025” kon-geologiya forumi bo‘lib o‘tmoqda. Mintaqa va butun dunyo kon sanoati vakillarini bir joyga to‘plagan ushbu nufuzli tadbirda O‘zbekiston texnologik metallar kombinati ham faol ishtirok etmoqda.
Forumning asosiy yo‘nalishlari:
⚪️  Barqaror rivojlanish va ESG tamoyillari;
⚪️  Texnologik innovatsiyalar va raqamlashtirish;
⚪️   Investitsiyalar va geologik razvedka;
⚪️  Hamkorlik: Markaziy Osiyo davlatlari o‘rtasida mintaqaviy integratsiyani rivojlantirish.
Ushbu forum doirasida 30 mamlakatdan ortiq ishtirokchilar – 100 dan ziyod yetakchi spikerlar, 450 dan ortiq delegatlar va 40 dan ko‘proq kompaniyalar qatnashmoqda. Tadbirning ushbu ko‘lami Qozog‘istonning mintaqaviy geologik markaz sifatida tutgan o‘rnini yanada mustahkamlab bermoqda.
Forum davomida O‘zTMK hamda Yevropaning yetakchi muhandislik va konchilik bo‘yicha konsalting kompaniyalari "SLR" va "Wardell armstrong" bilan hamkorlikda loyihalarni amalga oshirish uchun kelishuvga erishildi.
Forum yangiliklarini biz bilan birga kuzatib boring. Oldinda qiziqarli uchrashuvlar, muhim chiqishlar va yangi imkoniyatlar kutmoqda!

УзТМК на форуме "MINEX Казахстан-2025"!
В настоящее время в столице Казахстана Астане проходит Международный горно-геологический форум "MINEX Казахстан-2025." Узбекский  комбинат технологических металлов принимает активное участие в этом престижном мероприятии, собравшем представителей горнодобывающей промышленности региона и всего мира.
Основные направления форума:
• Принципы устойчивого развития и ESG;
• Технологические инновации и цифровизация;
• Инвестиции и геологоразведка;
• Сотрудничество: развитие региональной интеграции между странами Центральной Азии.
В рамках форума принимают участие представители более чем 30 стран - свыше 100 ведущих спикеров, более 450 делегатов и более 40 компаний. Такой масштаб мероприятия еще больше укрепляет позицию Казахстана как регионального геологического центра.
В ходе форума была достигнута договоренность о реализации проектов совместно с УзТМК и ведущими европейскими инженерно-консалтинговыми компаниями в области горнодобывающей промышленности "SLR" и "Wardell Armstrong."
Следите за новостями форума вместе с нами. Впереди интересные встречи, важные выступления и новые возможности!