Turkiyaning MTAIC kompaniyasi bilan muhim uchrashuv
O‘zbekiston texnologik metallar kombinatida Turkiyaning Maden Tetkik ve Arama (MTAIC) kompaniyasi bosh direktori Nail Yildirim boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuvda, shuningdek, “MTA Tashkent Mining” kompaniyasi vakillari ham ishtirok etib, ikki tomonlama hamkorlik istiqbollari yuzasidan ochiq va samarali muloqot olib borildi.
Tomonlar o‘z faoliyat yo‘nalishlari va ustuvor loyihalari bo‘yicha taqdimot o'tkazdilar hamda hamkorlik imkoniyatlarini muhokama qildilar.
Geologik-qidiruv, foydali qazilmalarni o‘zlashtirish, texnologik metallar sohasida qo‘shma tashabbuslarni yo‘lga qo‘yish masalalariga alohida e'tibor qaratildi.
Ma'lumot uchun, MTAIC Turkiyaning xalqaro miqyosda foydali qazilmalarni aniqlash, baholash va ekspluatatsiya qilish bo‘yicha faoliyat yurituvchi yetakchi geologik-qidiruv va konchilik kompaniyasi hisoblanadi.

Важная встреча с турецкой компанией MTAIC
В Узбекском комбинате технологических металлов состоялась встреча с делегацией во главе с генеральным директором турецкой компании Maden Tetkik ve Arama (MTAIC) Наилем Йылдырымом.
Во встрече также приняли участие представители компании "MTA Tashkent Mining," в ходе которой состоялся открытый и продуктивный диалог о перспективах двустороннего сотрудничества.
Стороны провели презентации своих направлений деятельности и приоритетных проектов, а также обсудили возможности сотрудничества.
Особое внимание было уделено вопросам налаживания совместных инициатив в области геологоразведки, освоения полезных ископаемых и технологических металлов.
Для справки: MTAIC является ведущей турецкой геологоразведочной и горнодобывающей компанией, осуществляющей деятельность по выявлению, оценке и эксплуатации полезных ископаемых на международном уровне.