CIIE 2025 — TMK uchun yangi hamkorlik va eksport imkoniyatlari maydoni
5–10-noyabr kunlari Shanxayda bo‘lib o‘tgan 8-Xitoy xalqaro import ko‘rgazmasi (CIIE 2025) O‘zbekiston sanoati uchun yangi hamkorlik va eksport imkoniyatlarini ochdi.
Ko‘rgazma doirasida O‘zbekiston Milliy pavilyonida mamlakatimizning yetakchi kompaniyalari 200 dan ortiq turdagi tog‘-kon sanoati, qishloq xo‘jaligi, kimyo kabi sohalarda o‘z mahsulotlarini taqdim etdi.
Xususan, TMK ko'rgazmada O‘zbekistonning strategik minerallar sohasidagi xalqaro hamkorlik salohiyatini kengaytirish va yuqori texnologik sanoat tarmoqlarini rivojlantirishga qaratilgan “TMK Hub” konsepsiyasini taqdim etdi.
TMK delegatsiyasi 25 ga yaqin xalqaro savdo va injiniring kompaniyalari bilan samarali muzokaralar o‘tkazdi:
BAA Sanoat va ilg‘or texnologiyalar vazirligi, Shanghai Posway Holding Group, Wanxiang Qianchao, Linuo Chuangtou, QIGOAL Capital, LUCI New Energy Equipment Group, China Railway No.4 Engineering Group International Trade, Luhlaza kabi kompaniyalar shular qatoridan.
Muzokaralarda tomonlar eksport salohiyatini oshirish, innovatsion sanoat loyihalarini yo‘lga qo‘yish va strategik resurslar zanjirida hamkorlikni chuqurlashtirish bo‘yicha dastlabki kelishuvlarga erishdilar.

CIIE 2025 - New Platform for Cooperation and Export Opportunities for TMK
The 8th China International Import Expo (CIIE 2025), held on November 5-10 in Shanghai, opened up new opportunities for cooperation and export for Uzbekistan's industry.
Within the framework of the exhibition at the National Pavilion of Uzbekistan, leading companies of our country presented their products in more than 200 varieties across sectors such as mining, agriculture, and chemistry.
In particular, at the exhibition, TMK presented the "TMK Hub" concept, aimed at expanding the potential of Uzbekistan's international cooperation in the field of strategic minerals and developing high-tech industries.
The TMK delegation held productive negotiations with about 25 international trade and engineering companies:
The UAE Ministry of Industry and Advanced Technologies, Shanghai Posway Holding Group, Wanxiang Qianchao, Linuo Chuangtou, QIGOAL Capital, LUCI New Energy Equipment Group, China Railway No.4 Engineering Group International Trade, and Luhlaza are among them.
During the negotiations, the parties reached preliminary agreements on increasing export potential, launching innovative industrial projects, and deepening cooperation in the strategic resource chain.