Konchilik va metallurgiya sohasi fidoyilariga ehtirom
Mamlakatimizda har yili may oyining uchinchi yakshanbasi “O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni” sifatida keng nishonlanadi.
Ana shu kasb bayrami munosabati bilan bugun O‘zbekiston texnologik metallar kombinati qoshidagi Nodir metallar va qattiq qotishmalar ishlab chiqarish zavodida tantanali tadbir tashkil etildi.
Tadbir davomida kombinatimizda uzoq yillardan buyon samarali mehnat qilib kelayotgan, o‘zining fidoyiligi, kasbiy mahorati va mas’uliyatli faoliyati bilan soha rivojiga munosib hissa qo‘shgan bir guruh xodimlar munosib taqdirlandi.
Xususan, O‘zbekiston Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi farmoyishiga muvofiq, konchilik va metallurgiya sohasidagi samarali mehnati hamda fidokorona xizmati uchun bir qator xodimlar vazirlikning “Faxriy yorlig‘i” bilan taqdirlandi.
Shuningdek, o‘zining ko‘p yillik halol mehnati, yuqori mas’uliyati va kombinat taraqqiyotiga qo‘shgan munosib hissasi uchun xodimlarga TMKning “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni topshirildi.
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati jamoasi barcha konchilar, metallurglar, muhandislar va soha fidoyilarini kasb bayrami bilan samimiy muborakbod etadi.

Tribute to the Dedicated Professionals of the Mining and Metallurgical Industry
Every year, the third Sunday of May is widely celebrated in our country as the “Day of Mining and Metallurgical Industry Workers of the Republic of Uzbekistan.”
On the occasion of this professional holiday, a ceremonial event was held today at the Rare Metals and Hard Alloys Production Plant under the Uzbekistan Technological Metals Complex.
During the event, a group of employees who have been working effectively at the enterprise for many years and who have made a достойный contribution to the development of the industry through their dedication, professional excellence, and responsible work were duly honored.
In particular, in accordance with the decree of the Ministry of Mining Industry and Geology of the Republic of Uzbekistan, a number of employees were awarded the Ministry’s “Certificate of Honor” for their effective work and devoted service in the mining and metallurgical sector.
In addition, employees were awarded the TMK “Veteran of Labour” badge for their many years of honest work, high sense of responsibility, and significant contribution to the development of the enterprise.
The team of the Uzbekistan Technological Metals Complex sincerely congratulates all miners, metallurgists, engineers, and dedicated industry professionals on their professional holiday.