Konchilik va metallurgiya sohasi fidoyilariga ehtirom
Mamlakatimizda har yili may oyining uchinchi yakshanbasi “O‘zbekiston Respublikasi konchilik va metallurgiya sanoati xodimlari kuni” sifatida keng nishonlanadi.
Ana shu kasb bayrami munosabati bilan bugun O‘zbekiston texnologik metallar kombinati qoshidagi Nodir metallar va qattiq qotishmalar ishlab chiqarish zavodida tantanali tadbir tashkil etildi.
Tadbir davomida kombinatimizda uzoq yillardan buyon samarali mehnat qilib kelayotgan, o‘zining fidoyiligi, kasbiy mahorati va mas’uliyatli faoliyati bilan soha rivojiga munosib hissa qo‘shgan bir guruh xodimlar munosib taqdirlandi.
Xususan, O‘zbekiston Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi farmoyishiga muvofiq, konchilik va metallurgiya sohasidagi samarali mehnati hamda fidokorona xizmati uchun bir qator xodimlar vazirlikning “Faxriy yorlig‘i” bilan taqdirlandi.
Shuningdek, o‘zining ko‘p yillik halol mehnati, yuqori mas’uliyati va kombinat taraqqiyotiga qo‘shgan munosib hissasi uchun xodimlarga TMKning “Mehnat faxriysi” ko‘krak nishoni topshirildi.
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati jamoasi barcha konchilar, metallurglar, muhandislar va soha fidoyilarini kasb bayrami bilan samimiy muborakbod etadi.

Дeнь уважения самоотверженным представителям горно-металлургической отрасли
Ежегодно в нашей стране третье воскресенье мая широко отмечается как «День работников горно-металлургической промышленности Республики Узбекистан».
В связи с этим профессиональным праздником сегодня на Заводе по производству редких металлов и твёрдых сплавов при АО «Узбекистон технологик металлар комбинати» состоялось торжественное мероприятие.
В ходе мероприятия была отмечена группа сотрудников, которые на протяжении многих лет эффективно трудятся на предприятии и вносят достойный вклад в развитие отрасли благодаря своей преданности делу, высокому профессионализму и ответственному отношению к работе.
В частности, в соответствии с распоряжением Министерства горнодобывающей промышленности и геологии Республики Узбекистан ряд сотрудников был награждён «Почётной грамотой» министерства за эффективный труд и самоотверженную службу в горно-металлургической отрасли.
Также сотрудникам был вручен нагрудный знак TMK «Ветеран труда» за многолетний добросовестный труд, высокую ответственность и значительный вклад в развитие комбината.
Коллектив АО «Узбекистон технологик металлар комбинати» искренне поздравляет всех горняков, металлургов, инженеров и преданных представителей отрасли с профессиональным праздником.