TMK va NUQI Wealth o‘rtasida moliyaviy hamkorlik yo‘nalishlari ko‘rib chiqildi
TMKda BAAning NUQI Wealth kompaniyasi vakillari bilan uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Uchrashuv davomida TMK tomonidan amalga oshirilayotgan istiqbolli loyihalarni moliyalashtirish mexanizmlari va hamkorlik imkoniyatlari muhokama qilindi.
NUQI Wealth - Dubay xalqaro moliya markazida (DIFC) joylashgan va Dubay moliyaviy xizmatlar organi (DFSA) tomonidan litsenziyalangan moliyaviy konsalting va boyliklarni boshqarish kompaniyasi hisoblanadi. Kompaniya aktivlarni boshqarish, xususiy banking hamda investitsion banking yo‘nalishlarida faoliyat yuritadi.
Muzokaralar TMK loyihalarini xalqaro moliya institutlari va xususiy investorlar ishtirokida moliyalashtirish imkoniyatlarini kengaytirish, shuningdek, kelgusida samarali va uzoq muddatli hamkorlikni yo‘lga qo‘yish istiqbollarini belgilashga xizmat qildi.

Обсуждены направления финансового сотрудничества между ТМК и NUQI Wealth
В ТМК состоялась встреча с представителями компании NUQI Wealth из ОАЭ. В ходе встречи были обсуждены механизмы финансирования перспективных проектов, реализуемых ТМК, и возможности сотрудничества.
NUQI Wealth - компания по финансовому консультированию и управлению капиталом, базирующаяся в Дубайском международном финансовом центре (DIFC) и лицензированная Управлением финансовых услуг Дубая (DFSA). Компания осуществляет деятельность в сферах управления активами, частного банкинга и инвестиционного банкинга.
Переговоры послужили расширению возможностей финансирования проектов ТМК с участием международных финансовых институтов и частных инвесторов, а также определению перспектив налаживания эффективного и долгосрочного сотрудничества в будущем.