TMK: PDAC 2026 doirasida xalqaro muzokaralar
PDAC 2026 xalqaro anjumani doirasida Kanada elchixonasi tashabbusi bilan roundtable uchrashuvi tashkil etildi. Unda TMK uchun maxsus sessiya ajratilib, kompaniya vakillari tomonidan strategik rivojlanish dasturi, investitsiya loyihalari, Mine-Metal-Market integratsiyalashgan modeli hamda xalqaro hamkorlik imkoniyatlari yuzasidan batafsil taqdimotlar o‘tkazildi.
Shuningdek, PDAC 2026 doirasida TMK stendi qator xorijiy kompaniyalar, investitsiya institutlari va diplomatik vakolatxonalar uchun faol muzokara maydoniga aylandi. Delegatsiya vakillari tomonidan bir nechta xalqaro hamkorlar bilan istiqbolli hamkorlik yo‘nalishlari muhokama qilindi.
Xususan, bir qator yo‘nalishlarda hamkorlik imkoniyatlari ko'rib chiqildi:
• Geologiya va konchilik sohasida xalqaro tajriba almashinuvi hamda texnik maslahat xizmatlarini yo‘lga qo‘yish;
• Investitsiya va ishlab chiqarish loyihalari bo‘yicha konsalting xizmatlarini tashkil etish;
• Xorijiy investitsiyalarni jalb qilish va institutsional hamkorlik mexanizmlarini shakllantirish;
• Xalqaro biznes aloqalarini kengaytirish;
• Geologik modellashtirish va resurslarni baholash bo‘yicha ilg‘or yondashuvlarni joriy etish.
Mazkur muzokaralar TMKning global maydondagi pozitsiyasini mustahkamlash, investitsiyaviy jozibadorligini oshirish va strategik loyihalarni xalqaro darajada ilgari surish yo‘lida muhim qadam bo‘ldi.

ТМК: Международные переговоры в рамках PDAC 2024 03.03.2026
В рамках международной конференции PDAC 2024 по инициативе Посольства Канады был организован круглый стол. На нём была выделена специальная сессия для ТМК, в ходе которой представители комбината провели подробные презентации программы стратегического развития, инвестиционных проектов, интегрированной модели "Mine-Metal-Market," а также возможностей международного сотрудничества.
Также в рамках PDAC 2024 стенд ТМК стал активной площадкой для переговоров с рядом зарубежных компаний, инвестиционных институтов и дипломатических представительств. Представители делегации обсудили перспективные направления сотрудничества с несколькими международными партнёрами.
В частности, были рассмотрены возможности сотрудничества по ряду направлений:
• Налаживание международного обмена опытом и оказания услуг технического консультирования в области геологии и горного дела;
• Организация консалтинговых услуг по инвестиционным и производственным проектам;
• Привлечение иностранных инвестиций и формирование механизмов институционального сотрудничества;
• Расширение международных деловых связей;
• Внедрение передовых подходов к геологическому моделированию и оценке ресурсов.
Данные переговоры стали важным шагом на пути укрепления позиций ТМК на мировой арене, повышения его инвестиционной привлекательности и продвижения стратегических проектов на международном уровне.