TMK yashil sanoat va ESG loyihalari bilan “Eco Expo Central Asia 2026” xalqaro ko‘rgazmasida!
TMK yashil sanoat va ESG loyihalari bilan “Eco Expo Central Asia 2026” xalqaro ko‘rgazmasida! 21.05.2026
2-4 iyun kunlari Samarqanddagi EXPO CENTER, Silk Road Samarkand majmuasida “Eco Expo Central Asia 2026” xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi. Mazkur nufuzli maydon yashil iqtisodiyot, ESG, ekologik texnologiyalar va barqaror sanoat bo‘yicha Markaziy Osiyoning eng yirik platformalaridan biri hisoblanadi.
Unda O‘zbekiston texnologik metallar kombinati (TMK) ham ishtirok etib, xalqaro hamjamiyatga o‘zining ESG yo‘nalishidagi yirik sanoat va ekologik loyihalarini, yashil metallurgiya tamoyillari va zamonaviy ishlab chiqarish modelini taqdim etadi.
TMK ko‘rgazmada:
▪️texnogen chiqindilarni qayta ishlash;
▪️ yashil metallurgiya;
▪️ yopiq suv aylanish tizimlari;
▪️ green hydrogen va past uglerodli molibden va volfram loyihalari;
▪️ AI asosidagi ekologik monitoring hamda ESG yo‘nalishidagi zamonaviy sanoat yechimlarini namoyish etadi.
Shuningdek, ko‘rgazma davomida TMK xorijiy investorlar, ekologik tashkilotlar va xalqaro hamkorlar bilan yangi investitsion hamda sanoat hamkorliklarini rivojlantirish bo‘yicha muzokaralar olib boradi.
TMK sizni sanoatdagi yashil texnologiyalar bo'yicha hamkorlik imkoniyatlari bilan Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligining umumiy stendida kutadi.

TMK at the International “Eco Expo Central Asia 2026” Exhibition with Green Industry and ESG Projects!
TMK at the International “Eco Expo Central Asia 2026” Exhibition with Green Industry and ESG Projects! 21.05.2026
From June 2 to 4, the international exhibition “Eco Expo Central Asia 2026” will be held at the EXPO CENTER, Silk Road Samarkand complex in Samarkand. This prestigious event is considered one of the largest platforms in Central Asia dedicated to the green economy, ESG, environmental technologies, and sustainable industry.
As part of the exhibition, the Uzbekistan Technological Metals Complex (TMK) will present its major ESG-oriented industrial and environmental projects, green metallurgy principles, and modern production model to the international community.
At the exhibition, TMK will showcase:
▪️ technogenic waste recycling;
▪️ green metallurgy;
▪️ closed-loop water circulation systems;
▪️ green hydrogen and low-carbon molybdenum and tungsten projects;
▪️ AI-based environmental monitoring and advanced ESG industrial solutions.
In addition, during the exhibition TMK will hold negotiations with foreign investors, environmental organizations, and international partners to expand new investment and industrial cooperation opportunities.
TMK welcomes you to the joint stand of the Ministry of Mining Industry and Geology to discuss partnership opportunities in green technologies and sustainable