TMK yashil sanoat va ESG loyihalari bilan “Eco Expo Central Asia 2026” xalqaro ko‘rgazmasida!
TMK yashil sanoat va ESG loyihalari bilan “Eco Expo Central Asia 2026” xalqaro ko‘rgazmasida! 21.05.2026
2-4 iyun kunlari Samarqanddagi EXPO CENTER, Silk Road Samarkand majmuasida “Eco Expo Central Asia 2026” xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi. Mazkur nufuzli maydon yashil iqtisodiyot, ESG, ekologik texnologiyalar va barqaror sanoat bo‘yicha Markaziy Osiyoning eng yirik platformalaridan biri hisoblanadi.
Unda O‘zbekiston texnologik metallar kombinati (TMK) ham ishtirok etib, xalqaro hamjamiyatga o‘zining ESG yo‘nalishidagi yirik sanoat va ekologik loyihalarini, yashil metallurgiya tamoyillari va zamonaviy ishlab chiqarish modelini taqdim etadi.
TMK ko‘rgazmada:
▪️texnogen chiqindilarni qayta ishlash;
▪️ yashil metallurgiya;
▪️ yopiq suv aylanish tizimlari;
▪️ green hydrogen va past uglerodli molibden va volfram loyihalari;
▪️ AI asosidagi ekologik monitoring hamda ESG yo‘nalishidagi zamonaviy sanoat yechimlarini namoyish etadi.
Shuningdek, ko‘rgazma davomida TMK xorijiy investorlar, ekologik tashkilotlar va xalqaro hamkorlar bilan yangi investitsion hamda sanoat hamkorliklarini rivojlantirish bo‘yicha muzokaralar olib boradi.
TMK sizni sanoatdagi yashil texnologiyalar bo'yicha hamkorlik imkoniyatlari bilan Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligining umumiy stendida kutadi.

TMK на международной выставке “Eco Expo Central Asia 2026” с проектами в сфере зелёной промышленности и ESG!
TMK на международной выставке “Eco Expo Central Asia 2026” с проектами в сфере зелёной промышленности и ESG! 21.05.2026
Со 2 по 4 июня в выставочном комплексе EXPO CENTER, Silk Road Samarkand состоится международная выставка “Eco Expo Central Asia 2026”. Данная престижная площадка является одной из крупнейших платформ Центральной Азии в области зелёной экономики, ESG, экологических технологий и устойчивой промышленности.
В рамках выставки Узбекский комбинат технологических металлов (TMK) представит международному сообществу свои крупные промышленные и экологические проекты в сфере ESG, принципы зелёной металлургии и современную модель производства.
На выставке TMK представит:
▪️ переработку техногенных отходов;
▪️ зелёную металлургию;
▪️ системы замкнутого водооборота;
▪️ green hydrogen и низкоуглеродные проекты по молибдену и вольфраму;
▪️ экологический мониторинг на базе AI и современные промышленные ESG-решения.
Также в рамках выставки TMK проведёт переговоры с зарубежными инвесторами, экологическими организациями и международными партнёрами по развитию новых инвестиционных и промышленных направлений сотрудничества.
TMK приглашает вас посетить объединённый стенд Министерства горнодобывающей промышленности и геологии для обсуждения перспектив сотрудничества в сфере зелёных технологий и устойчивой промышленно.