TMK Xitoyning yetakchi UIBE universiteti bilan hamkorlik boshladi
Ayni paytda TMK delegatsiyasi  amaliy tashrif bilan Xitoyda bo'lib turibdi. Bugun delegatsiya a'zolari Pekin shahridagi global iqtisodiyot bo'yicha yetakchi universitet — University of International Business and Economics (UIBE) bilan samarali muzokaralar o‘tkazdi.
Uchrashuv davomida tomonlar jahon savdo iqtisodiyoti yo‘nalishida ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish, global savdo jarayonlari, xalqaro bozorlar tendensiyalari hamda zamonaviy iqtisodiy tahlil mexanizmlarini muhokama qildilar.
Muzokaralar yakunida xalqaro savdo iqtisodiyoti va biznes boshqaruvi yo‘nalishlarida qo‘shma o‘quv dasturlarini ishlab chiqish bo‘yicha hamkorlik shartnomasi imzolandi.
Ushbu hamkorlik Toshkentdagi Piza universiteti filiali bilan integratsiyalashgan holda ta’lim–fan–ishlab chiqarish zanjiriga asoslangan yangi ta’lim modelini shakllantirishga qaratilgan bo‘lib, real bozor ehtiyojlariga mos, raqobatbardosh mutaxassislar tayyorlashga xizmat qiladi.
Ma'lumot uchun, University of International Business and Economics (UIBE) — Xitoyning xalqaro savdo, global iqtisodiyot va biznes boshqaruvi yo‘nalishlari bo‘yicha yetakchi oliy ta’lim muassasalaridan biri bo‘lib, xalqaro reytinglarda yuqori o‘rinlarni egallab keladi.

ТМК начал сотрудничество с ведущим китайским университетом UIBE
В настоящее время делегация ТМК находится с рабочим визитом в Китае. Сегодня участники делегации провели плодотворные переговоры с ведущим университетом в области мировой экономики в Пекине - Университетом международного бизнеса и экономики (UIBE).
В ходе встречи стороны обсудили развитие научно-исследовательской деятельности в сфере мировой торговой экономики, глобальные торговые процессы, тенденции международных рынков и современные механизмы экономического анализа.
По итогам переговоров было подписано соглашение о сотрудничестве по разработке совместных учебных программ в области экономики международной торговли и управления бизнесом.
Данное сотрудничество направлено на формирование новой модели образования, основанной на цепочке образование-наука-производство, интегрированной с филиалом Пизанского университета в Ташкенте, и служит подготовке конкурентоспособных специалистов, отвечающих реальным потребностям рынка.
Справочно: Университет международного бизнеса и экономики (UIBE) является одним из ведущих высших учебных заведений Китая в области международной торговли, глобальной экономики и управления бизнесом, стабильно занимающим высокие позиции в международных рейтингах.