TMK xalqaro moliya institutlari bilan hamkorlikni kengaytirmoqda
TMK bosh ofisida Jahon banki guruhi va Xalqaro moliya korporatsiyasi (IFC) qo‘shma missiyasi bilan muhim uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Muzokaralar davomida tomonlar global sanoat uchun strategik ahamiyatga ega bo‘lgan kritik metallarni barqaror yetkazib berish zanjirlarini rivojlantirish masalalarini muhokama qildilar. Xususan, ushbu yo‘nalishda investitsion hamkorlikni kengaytirish hamda TMK tomonidan amalga oshirilayotgan loyihalarni xalqaro moliya institutlari ishtirokida moliyalashtirish istiqbollari ko‘rib chiqildi.
Jahon banki guruhi va IFC vakillari loyihalarni amalga oshirishda ESG standartlariga qat’iy rioya etish muhimligini alohida ta’kidladilar. Bu esa TMKning barqaror rivojlanish tamoyillariga sodiqligini yana bir bor tasdiqlaydi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘zaro manfaatli hamkorlikni chuqurlashtirish va muzokaralarni davom ettirishga kelishib oldilar.

TMK is expanding cooperation with international financial institutions
An important meeting was held at the TMK head office with a joint mission from the World Bank Group and the International Finance Corporation (IFC).
During the talks, the parties discussed the development of sustainable supply chains for critical metals, which are of strategic importance to global industry. In particular, they reviewed prospects for expanding investment cooperation in this area and financing projects implemented by TMK with the participation of international financial institutions.
Representatives of the World Bank Group and IFC emphasized the importance of strict adherence to ESG standards in project implementation, reaffirming TMK’s commitment to sustainable development principles.
At the conclusion of the meeting, the parties agreed to deepen mutually beneficial cooperation and continue negotiations.