Bugun strategik va muhim minerallar global sanoat taraqqiyoti hamda iqtisodiy barqarorlikning asosiy drayveriga aylanmoqda. Shu munosabat bilan sohadagi xalqaro hamkorlik va investitsiyaviy muloqot maydonlarining ahamiyati tobora ortib bormoqda.
27–29-oktyabr kunlari Toshkent shahridagi “O‘zekspomarkaz” MKKda tog‘-kon sanoati va metallurgiya sohasining ikkita yirik hamda nufuzli tadbiri O‘zbekiston xalqaro kon-metallurgiya forumi (UIMF 2026) hamda 20-yubiley MiningMetals Uzbekistan 2026 xalqaro ko‘rgazmasi bo‘lib o‘tadi.
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati (TMK) Tog‘-kon sanoati va geologiya vazirligi boshchiligidagi Yagona milliy stend tarkibida asosiy ishtirokchi sifatida quyidagi yo‘nalishlarni taqdim etadi:
➡️TMKning O‘zbekistonda kritik minerallarni geologik qidiruvdan boshlab chuqur qayta ishlash va yuqori qo‘shilgan qiymatli tayyor mahsulot ishlab chiqarishgacha bo‘lgan integratsiyalashgan "Kon–Metall–Bozor" modeli;
➡️Strategik va muhim minerallar bo‘yicha istiqbolli investitsiya loyihalari;
➡️Ishlab chiqarishga joriy etilayotgan innovatsion va raqamli texnologiyalar amaliyoti;
➡️Xalqaro investorlar va hamkorlar bilan to‘g‘ridan-to‘g‘ri B2B muzokaralar hamda sanoat kooperatsiyasi.

Сегодня стратегические и критически важные минералы становятся одним из ключевых факторов глобального промышленного развития и экономической стабильности. В этих условиях особое значение приобретают международные площадки для отраслевого сотрудничества, обмена технологиями и инвестиционного диалога.
С 27 по 29 октября в НВК «Узэкспоцентр» в Ташкенте пройдут два крупных международных события горно-металлургической отрасли: Международный горно-металлургический форум Узбекистана UIMF 2026 и 20-я юбилейная международная выставка MiningMetals Uzbekistan 2026.
Узбекский комбинат технологических металлов (ТМК) в качестве одного из ключевых участников Единого национального стенда под эгидой Министерства горнодобывающей промышленности и геологии представит следующие направления:
➡️ интегрированную модель ТМК «Месторождение — Металл — Рынок»: от геологоразведки и освоения месторождений критических минералов до их глубокой переработки и выпуска готовой продукции с высокой добавленной стоимостью;
➡️ перспективные инвестиционные проекты в сфере стратегических и критически важных минералов;
➡️ практическое применение инновационных и цифровых технологий, внедряемых в производственные процессы;
➡️ возможности для прямых B2B-переговоров с международными инвесторами и партнёрами, а также развития промышленной кооперации.
Ждём вас на экспозиции ТМК в составе Единого национального стенда в рамках UIMF 2026 и MiningMetals Uzbekistan 2026!