Toshkentda "Xalqaro sanoat ko‘rgazmalari – 2026" boshlandi!
Bugun Toshkent shahrida "Xalqaro sanoat ko‘rgazmalari – 2026" doirasida #UzMetalMashExpo va #UzMiningExpo ko‘rgazmalari o‘z ishini boshladi. Ko'rgazmalar 7–9-aprel kunlari davom etadi.
Mazkur ko‘rgazma metallurgiya, mashinasozlik, tog‘-kon sanoati hamda maxsus texnika kabi tarmoqlarni bir maydonda birlashtirib, sanoatning to‘liq qiymat zanjirini qamrab oladi.
Ayni paytda ko‘rgazmada turli mamlakatlardan 140 dan ortiq kompaniyalar ishtirok etmoqda. Ishtirokchilar tarkibi Xitoy, Germaniya, Italiya, Turkiya, Rossiya, Avstriya, Qozog‘iston va boshqa davlatlarni qamrab olgan bo‘lib, quyidagi yo‘nalishlar keng namoyish etilmoqda:
✅ metallga ishlov berish uskunalari va CNC texnologiyalar;
✅ lazer kesish, payvandlash va avtomatlashtirilgan ishlab chiqarish tizimlari;
✅ tog‘-kon va boyitish uskunalari;
✅ sanoat avtomatizatsiyasi va muhandislik yechimlari;
✅ yangi materiallar va sanoat komponentlari.
O‘zbekiston texnologik metallar kombinati vakillari ham ushbu xalqaro maydonda ilg‘or texnologiyalar bilan yaqindan tanishmoqda hamda yangi hamkorlik imkoniyatlarini o‘rganmoqda.
Mazkur ko‘rgazma TMK uchun global hamkorlar bilan aloqalarni kengaytirish, texnologiya transferi va qo‘shma loyihalarni shakllantirish uchun navbatdagi maydon hisoblanadi.

В Ташкенте стартовали «Международные промышленные выставки – 2026»!
Сегодня в Ташкенте в рамках «Международных промышленных выставок – 2026» начали свою работу выставки #UzMetalMashExpo и #UzMiningExpo. Выставки продлятся с 7 по 9 апреля.
Данное мероприятие объединяет на одной площадке такие отрасли, как металлургия, машиностроение, горнодобывающая промышленность и специальная техника, охватывая всю производственно-сбытовую цепочку промышленного сектора.
В настоящее время в выставке принимают участие более 140 компаний из разных стран. В числе участников — компании из Китая, Германии, Италии, Турции, России, Австрии, Казахстана и других государств. Широко представлены следующие направления:
✅ оборудование для металлообработки и технологии ЧПУ;
✅ системы лазерной резки, сварки и автоматизированные производственные решения;
✅ горно-шахтное и обогатительное оборудование;
✅ промышленная автоматизация и инженерные решения;
✅ новые материалы и промышленные компоненты.
Представители Узбекского комбината технологических металлов также знакомятся с передовыми технологиями, представленными на этой международной площадке, и изучают новые возможности для сотрудничества.
Для ТМК данная выставка является очередной платформой для расширения связей с глобальными партнёрами, трансфера технологий и формирования совместных проектов.