TMK Buyuk Britaniyada: Lider kompaniyalar bilan muzokaralar
O‘zbekistonning kritik minerallar sohasidagi ochiqlik va xalqaro hamkorlik siyosati doirasida TMK vakillari Buyuk Britaniyada bo'lib, yetakchi injenering va mineral resurslarga ixtisoslashgan kompaniyalar bilan uchrashuvlar o‘tkazdi. Tashrif Britaniyaning O‘zbekistondagi elchixonasi ko‘magida,  Cornwall Mining and Geo-Resources Alliance bilan hamkorlikda tashkil etildi.
Dastlab SLR Consulting Limited faoliyati o'rganilib, kompaniyaning yetakchi mutaxassisi Garfild Styuart bilan gidrometallurgiya va mineral qayta ishlash jarayonlarida qo‘llaniladigan ilg‘or muhandislik yechimlari muhokama qilindi.
Shuningdek, global miqyosdagi nufuzli injenerlik markazlaridan biri — Paterson & Cooke kompaniyasi rahbariyati bilan o‘tkazilgan uchrashuvda Paul Eynsvort va kompaniyaning global bosh direktori Stiv Uilson bilan texnologiya, mineral qayta ishlash va texnik hamkorlik yo‘nalishlari bo‘yicha muloqot olib borildi.
Tashrif davomida TMK vakillari Konvoll mintaqasidagi qazilma resurslar ekotizimini birlashtiruvchi Cornwall Mining and Geo-Resources Alliance hamda materialshunoslik va mineralogiya bo‘yicha yuqori aniqlikdagi tahlillarni amalga oshiruvchi Petrolab UK Ltd laboratoriyasi faoliyati bilan tanishdi.
Tashrif yakunida britaniyalik hamkor kompaniya vakillariga TMKning to'liq qiymat zanjiridagi faoliyati, yirik loyihalari, Texnopark ekotizimi va O‘zbekistonning texnologik metallar bo‘yicha yo‘nalishlarini qamrab olgan kengaytirilgan taqdimot namoyish etildi.
Tomonlar volfram gidrometallurgiyasi, qo'shma tadqiqotlar va kadrlar tayyorlash yo'nalishlarida hamkorlikni chuqurlashtirishga kelishib oldilar.

TMK in Great Britain: negotiations with leading companies
As part of Uzbekistan's policy of openness and international cooperation in the field of critical minerals, TMK representatives visited Great Britain and held meetings with leading engineering companies and firms specializing in mineral resources. The visit was organized with the support of the British Embassy in Uzbekistan in collaboration with the Cornwall Mining and Geo-Resources Alliance.
Initially, the activities of SLR Consulting Limited were examined, and advanced engineering solutions used in hydrometallurgy and mineral processing were discussed with the company's leading specialist, Garfield Stewart.
Additionally, at a meeting with the management of one of the world's most prestigious engineering centers - Paterson & Cooke, a dialogue took place with Paul Ainsworth and the company's global CEO Steve Wilson on technology, mineral processing, and technical cooperation.
During the visit, TMK representatives familiarized themselves with the activities of the Cornwall Mining and Geo-Resources Alliance, which unites the mineral resources ecosystem of the Cornwall region, and the Petrolab UK Ltd laboratory, which performs high-precision analysis in the field of materials science and mineralogy.
To conclude the visit, representatives of British partner companies were given an expanded presentation covering TMK's activities across the full value chain, major projects, the Technopark ecosystem, and Uzbekistan's directions in technological metals.
The parties agreed to deepen cooperation in the fields of tungsten hydrometallurgy, joint research, and personnel training.