Ingichkada "Rahbar va yoshlar" uchrashuvi: yangi g‘oyalar va imkoniyatlar sari
O'zbekiston texnologik metallar kombinati tasarrufidagi Samarqand viloyatida joylashgan Ingichka boyitish fabrikasida "Payshanba — Yoshlar kuni" munosabati bilan "Rahbar va yoshlar" uchrashuvi tashkil etildi.
Unda TMK Boshqaruv raisining yangi texnologiyalar, innovatsiyalar va sun’iy intellektni rivojlantirish bo‘yicha o‘rinbosari Amir Abidov yoshlar bilan bevosita fikr almashdi.
TMKda yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, xalqaro darajadagi ta’lim va kasbiy rivojlanish dasturlari haqida batafsil ma’lumot berildi. Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan muloqotda yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olib, tashabbus va takliflarini bildirdilar.

Ingichka hosts “Leadership and Youth” meeting: towards new ideas and opportunities
At the Ingichka Processing Plant in the Samarkand region, part of the Uzbekistan Technological Metals Complex (TMK), a “Leadership and Youth” meeting was held as part of the “Thursday — Youth Day” initiative.
During the event, TMK Deputy Chairman for the Development of New Technologies, Innovation and Artificial Intelligence Amir Abidov engaged in a direct and open dialogue with young employees.
Participants were provided with detailed information about the opportunities available to youth within TMK, including international education and professional development programs. In an open and engaging atmosphere, young specialists received answers to their questions and shared their ideas and initiatives.