Ingichkada "Rahbar va yoshlar" uchrashuvi: yangi g‘oyalar va imkoniyatlar sari
O'zbekiston texnologik metallar kombinati tasarrufidagi Samarqand viloyatida joylashgan Ingichka boyitish fabrikasida "Payshanba — Yoshlar kuni" munosabati bilan "Rahbar va yoshlar" uchrashuvi tashkil etildi.
Unda TMK Boshqaruv raisining yangi texnologiyalar, innovatsiyalar va sun’iy intellektni rivojlantirish bo‘yicha o‘rinbosari Amir Abidov yoshlar bilan bevosita fikr almashdi.
TMKda yoshlarga yaratilayotgan imkoniyatlar, xalqaro darajadagi ta’lim va kasbiy rivojlanish dasturlari haqida batafsil ma’lumot berildi. Ochiq va samimiy ruhda o‘tgan muloqotda yoshlar o‘zlarini qiziqtirgan savollarga javob olib, tashabbus va takliflarini bildirdilar.

В Ингичке состоялась встреча «Руководитель и молодежь»: к новым идеям и возможностям 16.04.2026
На Ингичкинской обогатительной фабрике в Самаркандской области, входящей в состав Узбекского комбината технологических металлов, в рамках "Четверга — Дня молодёжи" была организована встреча "Руководитель и молодёжь."
На ней заместитель председателя правления ТМК по развитию новых технологий, инноваций и искусственного интеллекта Амир Абидов провёл прямой диалог с молодёжью.
Была представлена подробная информация о возможностях, создаваемых для молодёжи в ТМК, а также об образовательных и профессиональных программах международного уровня. В ходе открытого и искреннего диалога молодые люди получили ответы на интересующие их вопросы, а также озвучили свои инициативы и предложения.